קבלת החזר מס לעובדים בחו"ל

קבלת החזר מס לעובדים בחו"ל

 החזר מס הוא נחלתם של לא מעט עצמאיים ושכירים כאחד, לעיתים מדובר בסכומים מזעריים ולעיתים מדובר בסכומים גדולים יותר ובשני המקרים חשוב שלא לוותר על הזכויות ולנסות ולהשיג החזר מס לעובדים בחו"ל או בארץ באותה המידה.

אז בעוד רבים וטובים מנסים להשיג את החזר המס שלהם בארץ משתחררים להם נתונים יותר ויותר המעידים כי גם במדינות זרות ניתן ואפילו מומלץ לבדוק את הזכאות להחזרי המס ולנסות ולדרוש קבלת החזר מס לעובדים בחו"ל.

גרים בחו"ל? ייתכן שאתם זכאים להחזרים!

מבין כל האזרחים בארץ ובחו"ל בואו ונעסוק הפעם באנשים המתגוררים במדינות זרות ובאפשרותם לזכות/לממש קבלת החזר מס לעובדים בחו"ל. איך באמת מממשים את הפוטנציאל הגדול הזה? האם אפשר לקבל החזר באופן אוטומטי? שלא כמו תשלומי ביטוח לאומי או שאר התשלומים כשמדברים על החזרים חשוב לבקש אותם ויפה שעה אחת קודם ובפרט שאתם לא מתגוררים בארץ.

איך מקבלים החזרי מס אם לא גרים בארץ?

במעמד בקשת החזרי מס אפשר לעשות את זה לבד ולגשת אל פקיד השומה של מס הכנסה ואפשר בהחלט לגשת לנותני שירות מקצועיים בתחום שיגישו עבורכם את כל המסמכים, אישורים, טפסים ואישור באי כוח ולקצר את הדרך לבלתי היכר.

בשלב הרגיל כדי לבדוק את הזכאות יש לוודא כי אתם אכן מוגדרים תושבי המקום/ המדינה בה הועסקתם אבל בו זמנית גם תושבי מדינת ישראל. בהמשך יהיה עליכם לענות על שאלות הקשורות במשפחה שלכם, מיקום שלכם, מיקום התנהלות חשבון הבנק וכד'.

על פי כך יהיה ניתן בתחילת דבר להבין האם אתם זכאים אם בכלל להחזר והאם מרכז חייו של האדם במדינה זרה או שבישראל. אם יקבע כי מרכז החיים בישראל מן הסתם לא יהיה זכאי להחזרים ויחסוך טרחה, עלויות וזמן לעצמו מבעוד מועד בזכות בדיקה זו.

כמו כן אדם שחי במדינה זרה וירצה לבדוק את זכותו יידרש לענות גם על מדוע מגיע לו החזר והאם שהה בישראל באותה שנת מס במשך מאה שמונים ושלושה ימים לכל היותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.

תפריט
דילוג לתוכן