מידע על החזרי מס לחולים בסרטן

מידע על החזרי מס לחולים בסרטן

אחת המחלות השכיחות ביותר במדינת ישראל ובעולם היא סרטן, בעוד לא נמצא מרפא למחלה שגוזלת לא מעט מאיכות חייהם ולעיתים גם מסתיימת בסיום החיים מתעוררות להן בשורות טובות ומעודדות של תרופות ואפילו טיפולים מאריכי חיים.

 

עם זאת כאשר אדם לוקה במחלה הוא לא בעל מסוגלות לחיות או לעבוד כפי שעבד ורמת תפקודו יורדת. מבחינת גופי המס אם המידע הזה לא מגיע הם עלולים להמשיך ולגבות את חבות המס הגבוה טרם המחלה אלא אם מעירים את תשומת ליבם או מבקשים החזרי מס לחולים בסרטן.

 

אם חלילה אתם או יקיריכם חלו במחלה מכל סוג מדינת ישראל נערכת לכך ומסייעת ובו זמנית מאפשרת גם מידע על החזר מס לחולים בסרטן שחשוב לבדוק ויפה שעה אחת קודם. אז לצד הטיפולים הקשים, התרופות וכל שאר ההיבטים הבשורה הטובה היא שאפשר ואפילו חייב לדרוש את מה שמגיע על פי חוק.

 

המפגש עם הוועדה והכרת ביטוח לאומי ומס הכנסה במחלתכם

המדינה עושה כל מה שביכולתה לסייע לחולי סרטן ומכאן גם נגזרו הקלות המס שמקורן בחוסר היכולת להשתכר כמו בעבר ובטח שלא לעבוד באותה הצורה. כאמור, במצב שבו אדם חולה במחלה מאפשרת לו המדינה לנצל את מלוא הזכויות וההקלות וחלק מזה קשור גם באותו מידע על החזרי מס לחולים בסרטן.

בשלב הראשוני יידרש מכם לעמוד מול גופי ועדה רפואית שם יקבע מצבכם וכושרכם האישי בין שזו נכות מלאה או חלקית ומשם גם ייגזר מצבכם אל מול הביטוח הלאומי ורשויות המס. עצרו רגע, האם הוועדה של ביטוח לאומי הכירה בכם? האם אתם מוכרזים כעת בעלי נכות בדרגה מסוימת? זה בדיוק הרגע לטעון להחזרי מס.

החזר מס לחולים בסרטן איך דורשים?

כמו בכל פנייה גם כאן יש לפנות אל פקיד השומה במס הכנסה קרוב למקום המגורים שלכם ולהגיש את דרישתכם, להזין את כל הטפסים ולצרף את החלטת (פרוטוקול) ועדת הביטוח הלאומי.

רשות המיסים תקבל את כל המסמכים, תשקול את הדברים ותקבע את הפטור ממס לרבות חובתה בגין ההחזרים כלפיכם. כמו כן גם אם לא ניגשתם מעולם לוועדה רפואית תוכלו בכל זאת לגשת לרשויות המס כשאתם מצוידים בטופס 1516 ולהגיש את בקשת ההחזר. 

האם אפשר לקבל החזר רטרואקטיבי?

החזרי מס לחולי סרטן יכולים להינתן שש שנים אחורה בדיוק כמו כל דרישה להחזר מס אחרת ולכן חשוב להגישה בצורה הנכונה שתניב בסופו של דבר את ההחזר המיוחל. מתקשים להתמודד עם כל ענייני הבירוקרטיה? אולי כדאי לפנות עוד היום אל יועצי מס מיומנים שתיקח את המקרה שלכם בשתי ידיים ולצד כל המסמכים תשיג לכם את חבות המס והפטור לו אתם זכאים מטעם רשויות המס.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.

תפריט
דילוג לתוכן