מדרגות מס

מהן מדרגות מס – המדריך המלא

אם פעם נתקלת בשאלה מהן מדרגות מס או ביקשו ממך פרטים על מדרגות מס אולי כדאי לך לקרוא את המאמר הבא. במאמר שלפניך נדגים ונעניק הסבר על מדרגות מס ועל היתרון שיש בזה כשרוצים לקחת את החיים צעד אחד קדימה.

זקוק לעזרה? לא יודע להתמודד מול רשויות המס? יש רק דרך אחת לאתר את גובה ההחזרים שמגיעים לך על פי חוק ודרך אחת היא גם לבדוק מהן מדרגות מס – המדריך המלא שמביא לך את כל התשובות במקום אחד.

מהן מדרגות מס?

מדרגות מס הן למעשה סוג של שיטת חישוב המחשבת את כלל ההכנסות שלך בפועל. מדרגות המס מאפשרות למעשה חישוב של מס פרוגרסיבי כך שעלות המיסים תהיה גדולה יותר בהתאם להשתכרות.

בגדול, השאיפה לחישוב לפי מדרגות מס מטרתה גם להקל על שאר תושבי מדינת ישראל ובו זמנית לשמר את השוויון וכן שלא יהיה פער בין האוכלוסיות המוחלשות לחזקות יותר.

פרטים על מדרגות מס

בעוד חברות תשלמנה מס קבוע שהרי יחידים ישלמו את חובותיהם לרשויות המס על פי המדרגות שעליהן אנו מדברים במאמר.

מדרגות המס נקבעות על פי חוק כנסת ישראל ובהתאם לפקודת מס הכנסה. כאשר קובעים את הדרגה המתאימה נלקחים בחשבון כל מיני פרמטרים החל במצב כלכלי, מצב חברתי וכמובן התחשבות בתקציב המדינה.

במסגרת הסבר על מדרגות מס חשוב לציין כי המדרגות תקבענה/ תתעדכנה בתחילת השנה וזאת גם בהתאם למדד המחירים בשנה הקודמת. במסגרת זיכויים יחושב המס לפי המדרגות אם כי לא יהיה מדובר בחישוב סופי.

לאחר החישוב לפי מדרגות המס יורד נקודות הזיכוי ומתוך זה נקבע הסכום שאותו יידרש ממך לשלם בסופו של דבר.

כדי לחדד את הדברים הנה לפניכם דוגמה/ הסבר כללי על אודות מדרגות המס, כל שכר מדרגת המס שלו.

10% 7596 ₪

14% החל ב12216 שח.

20% 25416 ₪

31% 46546 ₪

35% 138526 ₪

47% 206,000 ש"ח וחמישים אחוז כל שקל נוסף.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.

תפריט
דילוג לתוכן