יועץ מס מוסמך

החזר מס לשכיר – יועץ מס מוסמך

האם מגיע לי החזר מס? המדריך שיסייע לך לממש את זכויות העומדות לרשותך. כשזה נוגע להחזרי מס תמיד עולה השאלה, האם מגיע לי החזר מס? כיצד מממשים החזרי מס לשכיר האם אפשר להשיג את זה לבד? אז בעוד המוני אנשים כבר מגישים מדי אפריל את הדוחות שלהם לידי יועץ מס מוסמך כעת הגיע גם התור שלך לקבל את מה שמגיע לך על פי חוק.

זקוק לעזרה? רוצה לדעת כיצד גם אתה יכול להצטרף להמוני אנשים שכבר מימשו החזר מס לשכיר? לפני שאתה יוצא לדרך חדשה שתאפשר לך מימוש זכאותך הנה כמה דברים שחשוב שתדע קודם לכם.

איך מממשים החזרי מס לשכיר ומי זכאי?

הסטטיסטיקה מדברת בעד עצמה, חמישים אחוז מהשכירים במדינת ישראל יכולים להגיש בקשה שמטרתה בדיקת החזרי מס לשכיר. לעיתים גובה ההחזר יהיה במאות שקלים ולעיתים באלפי שקלים וכאן גם נכנס השיקול במעורבות של יועץ מס מוסמך שיכול לוודא שלא תיקח סיכון ותקבל בדיוק את מה שמגיע על פי חוק.

אז אם לאחרונה שאלת האם מגיע לי החזר מס תהיה בטוח כי הסבירות היא גבוהה בתנאי שאתה עומד במספר הקריטריונים המוצגים כדלקמן:

  •       האם אתה גרוש/ המשלם מזונות אם אתה נשוי מהי ההשתכרות שלך או של בת זוגתך?
  •       האם יש לך או לבת הזוג שלך תואר?
  •       האם אתה משקיע בשוק ההון ויש לך רווח או הפסד מכך?
  •       האם הועסקת ברצף במשך שש השנים האחרונות? האם שהיית במקום עבודה אחד או החלפת כמה מקומות עבודה בשש שנים אלו?
  •       האם מכירת נכס בשש השנים החולפות שילמת מס שבח?
  •       האם יש בבעלותך או בת זוגתך תוכנית פנסיה/ גמל/ ביטוח חיים/ השתלמות וכד'?

אלו עם כן רק חלק מהשאלות שיהיה חשוב שתשאל את עצמך ואם בכל זאת אין לך מושג על פי מה ייקבע פרמטר ההחזר ראוי לפנות ליועץ שיכוון אותך, ישאל את השאלות הנכונות ויגדיל את סיכוייך להחזר המיוחל.

אז האם מגיע לי החזר מס?

החזרי המס יינתנו עד שש שנים לאחור ובכל פעם עבור שנה אחת. לצד טופס הבקשה להחזר יש לצרף טופס 106 לאותה שנת המס וכן אישורים בגין הפרשות לביטוחים/ פנסיה/ השתלמות וגמל.

כמו כן אם יש בן זוג רשום יוגש טופס שמספרו 1301 והוא זה שיספק דין וחשבון גם על הכנסות בן הזוג שמבקש את ההחזר. בגדול, חשוב לציין כי רשויות המס מתייחסות אל זוגות כגוף אחד גם בהיבט ההחזרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.

תפריט
דילוג לתוכן