זכאות להחזר מס

זכאות להחזר מס

יותר ויותר שכירים ועצמאיים מגלים כי הם משלמים לא מעט כספים כנגזרת מכספם למס הכנסה, האם זה נכון? מה גורם "לעיוות" בתשלום הזה להתקיים? איך מקבלים החזר מס למי יש זכאות להחזר מס?

אם הגעתם עד לשלב הזה של מאמר אתם כנראה מודעים לכך ייתכן ששילמתם בשנה האחרונה או אפילו בכמה שנים לאחור לא מעט ואת זה אפשר בהחלט לתקן באמצעות בדיקת זכאות להחזרי מס.

רוצים לדעת אם שילמתם מדי שנה ביחס לשנים קודמות? רוב הסיכויים שבעוד תקופה קצרה ייחשף בפניכם ההחזר שלא ציפיתם לו, החזר שברוב המקרים יוכל לסייע לכם לרכוש או להתנהל באמצעותו במובן החיובי של המילה.

על איך מקבלים החזר מס ובידי מי הזכאות לכך תוכלו לקרוא במאמר הבא.

איך יודעים שמגיע החזר מס ומי זכאי?

יש כמה מצבים שבגינם מתקיימת זכאות להחזר מס. הסיבה הראשונה היא מעביד שמנכה לעובד שלו מס הכנסה מהשכר. זה קורה בדרך כלל בתחילת השנה או מתחילת העסקתו של העובד.

כמו כן, אם עובד לא עובד או עבד חודש ייתכן מאוד שיהיו לו הפרשי מס אשר גם בגינם יהיה זכאי לקבלת ההחזר.. כאמור, במקרה של שכיר ההתחשבנות תתבצע באופן שנתי ולא כמו אצל עצמאים שאצלם מתבצע ההליך באופן חודשי.

סיבות נוספות שבזכותן יתאפשר החזר מס קשורות גם בנקודות זיכוי שאותן לא סיפק המעסיק לעובד. זה יכול לקרות בהמשך לילד חדש שנולד והמעסיק לא קיבל עדכון על כך אבל זה יכול להתרחש גם במצב של ילד שהשתחרר משירות צבאי, ילד עם ליקוי למידה ואפילו במעמד של גירושין ותשלום מזונות.

איך מקבלים החזרי מס?

זה יכול להיות סיום לימודים, תואר ראשון, תואר שני ועוד. כל אלו מקנים מקנה לכם אפשרות לקבלת/ בדיקת זכאות להחזר מס והן פעילות בניירות ערך לרבות פוליסת ביטוח פרטית או כריסק בעבור המשכנתא לרבות אסמכתאות בגין תרומות.

כדי לממש את ההחזר ואת זכויותיכם יהיה עליכם להזין טופס 106 ממקום העבודה המפרט את כל ההכנסות במשך השנה שחלפה. כמו כן טופס 867 אם יש כזה המעיד על פעילות בניירות ערך. אם סיימתם תואר אקדמי רצוי להציג גם אישור זה וכמה שיותר קבלות המעידות כפי שכבר צוין על תרומות שביצעתם לרבות קצבאות של נכות.

צריכים עזרה? תנו ליועצים המוסמכים שלנו לעשות את הכל כדי לבדוק את זכאותכם ולממש אותה על פי חוק. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.

תפריט
דילוג לתוכן