זכאות להחזרי מס

מי זכאי להחזר ממס הכנסה – זכאות להחזרי מס

אם שמעתם פעם את המונח מס הכנסה זה בטח נקשר לכם בין היתר לזכאות להחזרי מס – מי זכאי להחזר מס? על פי החוק מחויב כל אזרח ישראלי לשלם לידי המדינה חלק מכספי ההשתכרות הנמדדים/ משוכללים על פי מדרגות מס.

תשלום המס הוא חובה ולכן רוב האנשים משתדלים לשלם אותו בזמן אך לעיתים משלמים יותר ממה שהם צריכים. במעמד הזה עולה גם השאלה מי זכאי להחזרי מס? האם אתם נמנים בין אותם אנשים ששילמו באותה שנה או בשנים האחרונות יותר ממה שהייתם אמורים לשלם בפועל?

במאמר שלפניכם נסקור מי זכאי להחזר ואיך אפשר להנות ממנו מכוח החוק.

זכאות להחזר מס מי זכאי להחזר מס?

כאמור, תשלום למדינה בגין כספי מס הוא בגדר חובה, מאידך גיסא, כשמדברים על כך ייתכן שגם אתם בעלי זכאות להחזר מס. כיום יותר ויותר אנשים מודעים להחזר שהם יכולים לקבל מהמדינה בגין שנה או שנים קודמות שבהן שילמו יתר על המידה.

יותר משמונים אחוז מהשכירים זכאים להחזרי מס הכנסה בסכומים שלעיתים עולים על שמונת אלפים ₪. במעמד הזה אם מישהו חושב כי הוא זכאי להחזר זכותו לצוות עצמו לשאר שמגישים מדי שנה את שש שנות ההשתכרות שלהם לאחור באמצעות טופסי בקשה מתאימים והכל במטרה לממש זכות קיומית.

כאשר אנשים לא מעדכנים נקודות זיכוי חדשות (גירושין, התווספות של ילד למשפחה, מזונות) או כאשר הם מסיימים ללמוד, לשרת בצבא וכד' סביר להניח שישלמו יותר ממה שהם צריכים וכאן נכנס עניין הזכאות לתמונה.

מי יכול לדרוש החזר מס מטעם מס הכנסה?

זכאות להחזר מס יכולה לעיתים לפול מידיהם היות שאין להם רואה חשבון ואין הם מודעים לחוקים ולתנאים. אז מה צריך לעשות? כדי להבין את הזכויות חשוב למנות מי באמת זכאי להגיש את בקשת ההחזר.

כדי לעשות לכם סדר בדברים הנה דוגמאות לכמה סוגי קהלים שזכאים להחזר מס והם:

  •       עובדים שעובדים ושכרם עולה על שבעת אלפים ₪ בחודש.
  •       נשים שהיו בחופשות לידה.
  •       אנשים שהחליפו יותר ממקום עבודה אחד ושכרם השתנה במשך אותה שנה.
  •       מובטלים, בעלי תואר ראשון או שני שסיימו את לימודיהם.
  •       בעלי ביטוחים אישיים לרבות ריסק משכנתא.

צריכים עזרה? לא יודעים אילו מסמכים ומה קודם למה? אם אתם חושבים שאתם בעלי זכאות כדי לכם לפנות אל המקצוענים שיבדקו יחד אתכם מה הזכאות ומה גובהה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.

תפריט
דילוג לתוכן