זכאות החזר מס לבעלי חברה משפחתית

זכאות החזר מס לבעלי חברה משפחתית

יש בישראל לא מעט אנשים שמחזיקים בחברות פרטיות ותיקות, ישנות וחדשות. החברות הללו פעילות בכל מגזר ומספקות מגוון של שירותים בישראל. כאמור, זו יכולה להיות מכולת קטנה אבל בו זמנית גם חברה תעשייתית גדולה יותר ולכן כשמדברים על היבטי מס מדברים על מורכבות מיסוי משתנה מעסק אחד לאחר אבל המשותף הוא היתרון של להיקרא עסק משפחתי וליהנות מהטבות מס. 

האם אתם בעלי חברה? מחפשים מידע על אודות החזר מס לבעלי חברה משפחתית? במאמר הבא נעסוק ביתרונות של הטייטל ומה שהוא יכול להעניק לכם בהיבט המיסוי. 

החזרי מס לבעלי חברה משפחתית – למי מגיע?

כדי לממש זכאות החזר מס לבעלי חברה משפחתית חשוב להבין מה ההגדרה לכך, אם כן רשות המיסים מגדירה חברה משפחתית כחברה שכל המניות שלה קשורים בקרבת משפחה ראשונית וכל הרווחים או הפסדים גם הם קשורים לבעל המשפחה שהוא למעשה המחזיק הראשי בזכויות המניות, הרווח וההפסד. 

זה גם מה שמסביר את חשיבות המייצג ואת בחירתו על ידי גורמים מבינים בתחום המיסוי שיעזרו לכם לבחור את בעל רוב הזכויות המתאים לכך יותר מכולם. 

בעל הזכויות הגדול ביותר בחברה (נישום מייצג) הוא זה שיצטרך לשלם שיעור מס על פי מה שיחול עליו בגין הכנסות ויוכל להנות מכל מיני הטבות כך שאם לצורך העניין יש לו הקלות במס מחמת היותו בעל נכות הוא בהחלט יוכל לגרור את ההטבה לחברה בגינה הוא משלם מס ולהזדכות גם עבור זה. 

איך בעל חברה משפחתית יכול לקבל החזר מס? 

החזר מס יתקבל רק לתקופה שבה המשפחה הייתה לחלק מעסק משפחתי. כמו כן, מכיוון שעסק משפחתי נחשב נישום יחיד יש לאותה החברה יתרון גדול הן בהיבט של ההפסדים והן בהיבט של הרווחים, ההכנסות וההוצאות שמגיעות לא רק מטעם העסק. 

בקשות להחזרים תבוצענה על פי קיזוז הכנסות או הפסדים גם ממקומות אחרים לעסק המשפחתי. כמו כן יבוצע המיסוי על פי שיעור מס שהנישום היחיד יהיה מוגדר בו ולכן אפשר ואפילו רצוי לדרוש החזרים על פי נקודות זיכוי שהתווספו או כל הטבת מיסוי אחרת שלא נלקחה בחשבון בזמן עריכת השומה. 

בסיכומו של דבר, אין ספק כי יש לא מעט יתרונות בבחירת עסק משפחתי אם כי חשוב ואפילו מומלץ להיוועץ עם גורמים מקצועיים בתחום המיסוי כדי שאלה יוכלו להמליץ כיצד להתנהל ואיך למנף ולנצל את כל זכויות המיסוי המגיעות על פי חוק. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.

תפריט
דילוג לתוכן