החזר מס עקב פיצויים

החזר מס עקב פיצויים

כשמדברים על פיצויי פיטורין מדברים על הסכום שאותו נדרש המעביד לשלם לעובד במעמד פיטורין. בעבר נהוג היה המעסיק לשלם את הפיצויים במועד המתאים ולא משנה אם יש בידיו את סכום הפיצויים או אין.

שלא כמו בעבר כיום מעסיק דואג להפריש/ לחסוך במעמד כספי הגמל גם לצרכי קופת פיצויים כך במועד הפיצויים יתאפשר לו לממש בקלות את חבותו כלפי העובד ואילו לעובד תתקיים האפשרות להמשיך ולחסוך את כספי הפיצויים ולהגדיל את חיסכון הפנסיה הקיים.

עם זאת יש עובדים שבוחרים כן למשוך את כספי הפיצויים טרם זמנם ולהם למעשה מגיע לא פעם החזרי מס בגין פיצויים אלו. את החזר מס עקב פיצויים אלו אפשר להשיג אבל זה בהחלט תלוי במי בוחרים למשימה ואיך עושים את זה מלכתחילה.

זקוקים לעזרה? לא יודעים כיצד לקבל את ההחזר שמגיע לכם תוך הפיצויים שעליהם נגבה מס בעבר? הנה כמה דברים שיסייעו לכם להשיג את ההחזר שמגיע לכם מכוח החוק.

מתי אפשר לקבל החזר מס על פיצויים?

כאמור, יש מקרים שבהם עובד מוציא את כספי הפיצויים ומשלם עליהם מס ובדיוק שם הוא צריך לבדוק באשר לקבלת החזרי מס עקב פיצויים. במעמד זה חשוב לציין כי יש לא מעט אנשים שאינם מודעים לכך ומוותרים על החזר שמגיע להם מכוח החוק.

רשות המיסים מאפשרת פטור ממסים על כספי פיצויים עד לגובה מסוים מהשכר וכמובן עד לתקרה מסוימת שמתעדכנת, מאידך גיסא יש מצבים בהם "אין שחור ואין לבן" והעובד עלול לשלם עבור הפיצויים מס שלא היה אמור לשלם מלכתחילה, מה עושים במצב הזה?

איך מקבלים החזר על כסף מפיצויים?

מעבר לעניין הפטור יש דברים שחשוב להזכיר כמו למשל כספי מס שעוברים חישוב אחר נוכח קבלתם לצד קצבה חודשית קבועה וכספי פנסיה, או אז החבות של המס יכולה בהחלט לרדת לבלתי היכר.

בסיכומו של דבר, כל מה שאדם צריך זו בדיקת החזר מס עקב פיצויים, בדיקה שאותה לרוב לא יצליח לקיים לבדו בחלק המקרים עלול להתגלות כי הוא זה שחייב ולא מעט לגופי/ רשות המס.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.

תפריט
דילוג לתוכן