החזר מס לזוגות נשואים

החזר מס לזוגות נשואים

מבין כל שכבות האוכלוסייה דואגת המדינה מזוג נשוי שלא לפספס החזרי מס עבור זוגות נשואים. הזוגות הנשואים זכאים להטבות ולזכויות וזאת מתוך כך שמיסדו את הקשר שלהם וחולקים משק בית שבגדול משתנה ומתנהל אחרת מול רשויות המס בפרט שאין מדובר באדם יחיד.

מה המשמעות של ניהול בית משותף? כמו כן כיצד אפשר לממש החזר מס עבור זוגות נשואים? כל המידע במאמר שלפניכם.

החזר מס לזוגות נשואים – מה חשוב לדעת?

החזר מס לזוגות נישואים יכול להתקבל בקלות אם הוא נעשה בצורה נכונה אל מול פקיד השומה ורשויות מס הכנסה. בגדול, מס הכנסה לא יודע אם אתם זכאים או לא זכאים להחזרים כך שאם מיסדתם את הקשר הזוגי לאחרונה ואתם נשואים כבר יותר משנה צפו להקלות במס ובגדול אפילו להחזרים שתפקידכם לבדוק אם הם מגיעים לכם.

כיצד אתם עושים את זה נכון? האפשרות הראשונה היא לעשות זאת לבד ואילו האפשרות השנייה היא לפנות לגורמים מקצועיים שמבינים בתחום ומכוח תפקידם יעבירו את כל המסמכים הנכונים לידי פקיד שומת המס כדי שזה יבצע את בדיקתו בנאמנות וישיג לכם את ההחזר הנכון ביותר.

באיזו אפשרות אתם בוחרים? רגע לפני שאתם מחליטים לעשות את זה יחד או באמצעות ידיים מקצועיות בואו נדבר על המשמעות של ההחזר ואיך עושים אותו נכון.

מה יכול להשפיע על גובה החזר המס אצל זוגות נשואים?

כדי לדרוש החזר קודם חשוב להבין על מה ההחזר וכאן נכנס עניין חישוב המס של הזוגות שמתבצע על סמך התיק המשותף במס הכנסה. בתיק תהיינה כל ההכנסות וכל מה שישפיע בסופו של דבר על החישוב וידייק אותו ברמה הטובה ביותר.

כמו כן בתיק זה יבואו לידי ביטוי גם נקודות הזיכוי שעומדות לרשות הזוג, נקודות זיכוי בתקופה שאחד מבני הזוג לא עבד ומקרים המאפשרים הקלות מס כמו נכות, הורות יחידנית לאחר חלילה מות אחד ההורים ואפילו התחשבות בתשלומי מזונות בעבור נישואים ראשונים.

כל הפרמטרים הללו נלקחים בחשבון בעת החישוב ומתוכם נגזר ברוב הפעמים גם ההחזר אליו אתם שואפים.

אילו מסמכים צריך להגיש במעמד בקשת החזר מס לזוגות נשואים?

אם החלטתם לגשת ולבקש החזר ממס הכנסה הצטיידו בטופס 135 מטעם רשות המס, הצהירו שם על אודות כל הפרטים והנסיבות והסיבות לקבלת החזרי המס ובנוסף לזה צרפו גם את טופס 106מטעם המעסיק שלכם שמהווה את כלל ההכנסות באותה שנת מס עליה אתם מבקשים את ההחזרים. כמו כן יש לצרף לכל זה גם תעודת זכאות המורה/ מוכיחה כי מגיע לכם החזר ובסיכום דבר? אל תגישו בקשת החזר ללא יועצי מס מיומנים אם זו הפעם הראשונה שאתם מגישים דוח כזה או אחר ויש לכם שאיפה לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם מכוח החוק. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.

תפריט
דילוג לתוכן