החזר מס חינוך מיוחד

חשוב לציין שהיום המודעות לכל הנושא של לקויות למידה הרבה יותר גדולה, מה שגם מוביל בהכרח לכך שנעשים יותר אבחונים ויותר ילדים מקבלים את האישור ללקות שממנה הם סובלים. עם זאת, יש גם הרבה מקרים שהינם חמורים יותר, מה שמוביל את אותם ילדים למסגרות של חינוך מיוחד. חשוב לדעת גם שיש מסגרות שונות ומגוונות של חינוך מיוחד, בין אם מדובר על גן, חטיבת ביניים או אפילו תיכון.

מבחינת ההורים ההתמודדות כאן היא לא רק רגשית ומנטאלית, אלא פעמים רבות ההתמודדות גם כלכלית. לא תמיד פשוט לממן ילד שנמצא במסגרת של חינוך מיוחד ולכן יש משמעות אדירה לעובדה שניתן למעשה להגיש בקשות להחזרי מס בגין חינוך מיוחד.

"החזרי מס הם כסף שממתין לעובדים, אשר במהלך שנת המס שילמו מס הכנסה בסכום שעלה על הנדרש."

החזר מס חינוך מיוחד – הגשת בקשה בצורה פשוטה ויעילה

כאשר מדברים על הגשת בקשה להחזרי מס בגין חינוך מיוחד חשוב להבין שיש לפעול בדיוק לפי ההוראות של רשות המיסים. ממש כפי שכאשר הסיבה העיקרית לחינוך המיוחד היא נכות ואז צריך להביא אישורים רפואיים, הרי שכאשר הסיבה היא אחרת, האישורים הנדרשים יהיו שונים. האם הילד עבר אבחון ששלח אותו בסופו של דבר לחינוך המיוחד? במידה וכן, כמובן שצריך יהיה גם לצרף את האבחון הזה להגשת הבקשה.

יתרה מכך, צריך לצרף בדרך כלל גם טופס רפואי 127 מרופא נוירולוג ומסמך שמעיד על קביעת ועדת השמה. אם כל זה לא מספיק – אתם צריכים כמובן גם לצרף טופס שמעיד על שהות הילד בכיתת החינוך המיוחד ואף את הבקשה עצמה מלאה עם כל הפרטים הנדרשים. אומנם זה נכון שצריך לעשות את הדברים בצורה מסודרת ולהגיש את כל הבקשות והטפסים שמבקשת רשות המיסים, אך בפועל זה לא באמת מסובך.

בנוסף, יש גם לא מעט גורמים שיוכלו לעזור לאותם הורים לילדים שנמצאים במסגרות השונות של החינוך המיוחד ולכן ההתמודדות יכולה להיות פשוטה יותר. משמעות הדברים היא שאם גם אתם הורים לילדים במסגרת החינוך המיוחד, אתם לא צריכים להתמודד עם הכול לבד ותמיד תוכלו לפנות אל יועצי מס שמכירים את התחום לעומק ושיודעים כיצד ניתן יהיה להגיש את הבקשות להחזרי המס המגיעים לכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.

תפריט
דילוג לתוכן