החזר מס בתקופת הקורונה

החזר מס בתקופת הקורונה

תקופת הקורונה הייתה אחת מהתקופות הבלתי צפויות והקשות ביותר שחווה חלק לא קטן מהמשק הישראלי. לפני כניסת הקורונה השתכרו העסקים והשכירים ברמות שכר גבוהות מהרגיל ואף שילמו את חבותם על פי מדרגות המס.

מרגע כניסת הקורונה לחייהם של האנשים חלק גדול מהם פשט רגל, סגר עסקים ואף פוטר מעבודתו ולצד שכר נמוך המשיך באופן לא מפליא לשלם את מדרגות המס בדומה לשנים עברו וכך למעשה נולד המושג החזר מס בקורונה.

כפי שהבנתם, נוכח העובדה כי שכירים ועצמאיים המשיכו לשלם את המס כמו בשנה הקודמת לקורונה התווספו להם חובות ולצד זאת הם שילמו הרבה יותר ממה שהחוק מחייב אותם. בדיוק כאן רצינו לדבר אתכם על החזר מס בתקופת הקורונה, החזר שמגיע לכם בפרט שהתמקמתם בבית במסגרת חל"ת, השכר היה נמוך והמס ששילמתם המשיך להרקיע שחקים.

החזרי מס בתקופת הקורונה

אין ספק, כשמדברים על תקופת הקורונה מדברים על אחת התקופות הקשות ולכן חשוב להכיר כאן את עניין ההחזר שאושש ויכול לאושש לא מעט שכירים ועצמאיים כאחד. אז אך מקבלים החזר מס בתקופת הקורונה או נכון יותר לאחר התקופה הזאת?

מן הסתם כל מי שהכנסתו הייתה מזערית יותר ביחס לשנים קודמות ושילם יותר מס סביר כי יהיה זכאי להחזר מס בגין שנת הקורונה.

כמו כן, בתקופות הרגילות רשות המיסים הייתה עובדת בצורה איטית יותר ואילו היום נוכח ההבנה והצורך לסייע לאוכלוסיות שנפגעו היא בהחלט מחזירה ובאופן מהיר יותר כל מי שאכן עבר את הבדיקה של הזכאות, חלון הזדמנויות? סביר להניח שכן ולכן חשוב לנצל ולא לפספס את ההזדמנות הניתנת לכם ולקחת אותה בשתי הידיים.

שלבי הבקשה החזרי מס בגין תקופת הקורונה

החלק הראשון הוא לקחת את כל ההכנסות שבוצעו בשנה האחרונה באמצעות טופס 106 שהוא למעשה את כלל ההכנסות לאותה השנה לרבות הניכויים.

שלב שני יש להוציא דוח סיכום ולמלא טופס מאה שלושים וחמש אם אתם שכירים וטופס מאה שלושים ושבע לעצמאיים שבחבורה. טפסים אלו הם טפסים שחשוב מאוד למלא בדיוק רב היות שאם לא תעשו כך אתם עלולים להיתקל בהחזר נמוך מהמצופה או פסילה של הבקשה לאלתר.

מלבד זאת יש להוסיף לטופס הבקשה גם אישורים בגין הקלת מס, אישור לימודים, תעודת שחרור מהצבא, תעודת לידה של ילד נוסף שהתווסף כאמור נק' זיכוי ופרטי בנק שאליהם יגיע סכום ההחזר.

בסיכום דבר, אפשר להגיש בכוחות עצמכם את הבקשה להחזרי מס אם כי אי אפשר להגיש אותם דרך האינטרנט – דבר המצריך מכם לגשת ישירות אל פקיד השומה דבר שלא תמיד מסתדר לרוב האנשים שמוותרים באין משים לב על מה שמגיע להם על פי חוק.

צריכים לממש את ההחזרים המגיעים לכם? הפעם עשו זאת מול יועץ מס או בעל מקצוע שיכול בהחלט לאפשר לכם את גובה ההחזר הגבוה ביותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.

תפריט
דילוג לתוכן