החזר מס ביטוח חיים אישי

החזר מס ביטוח חיים אישי

המוני ישראלים לא מוותרים על ביטוח חיים כל אחד מסיבותיו שלו. חלק מהאנשים עושים ביטוח שהוא תוצר משכנתא אבל חלק גדול מבין שאף על פי שביטוח אינו מוצר/ שירות מוחשי הוא בהחלט יכול לסייע בלא מעט מצבים בחיים.

אז בעוד המדינה מעודדת דרכי חיסכון ותוכניות כאלה ואחרות חלק מהיתרון שהיא מספקת קשור גם ביכולת של החזר מס – ביטוח חיים אישי.

כאמור, באמצעות התוכניות הנ"ל רבים וטובים כבר מזמן מעידים על הטבות מס שקיבלו וביניהם גם החזר מס שהוא תוצר של תוכנית ביטוח חיים ועל זה בדיוק רצינו לדבר אתכם במאמר הבא.

איך מקבלים החזר מס עבור ביטוח חיים?

כדי שתוכלו גם אתם לקבל החזר מס – ביטוח חיים אישי יידרש מכם למלא טופס 135 שהוא למעשה דוח שנתי ואליו לצרף את טופס 106 מטעם המעסיק המעיד על כל ההכנסות שלכם לאותה השנה.

קבלת ההחזר ידרוש מכם להשיג בו זמנית אישור מחברת הביטוח בגין הפקדות שבוצעו לאותה השנה. שלא כמו טפסים אחרים שאפשר להגיש באמצעות המחשב, את הטפסים לוקחים מגישים לפקיד השומה.

אם מגישים דרישה עבור החזר מס – ביטוח חיים אישי יש להגישה בכל שנה בנפרד גם אם ביטוח החיים הוא בן שנה ובין שהוא בין עשור. כאמור, כל בקשה תוגש בנפרד כאשר ההחזר יהיה תקף לשש שנים האחרונות בלבד.

מחד גיסא אפשר לבצע את הבדיקה באופן עצמאי מאידך גיסא כאשר עושים זאת באמצעות גופים מקצועיים אפשר לחסוך לא מעט זמן וטרחה בידיעה שמישהו בודק מראש האם כדאי או לא כדאי לכם להגיש דרישה להחזר או שמגיע לכם הרבה יותר ממה שנמסר לכם בפועל.

החזרי מס לבעלי פוליסות ביטוח חיים אישיות, פיקדונות עבור ביטוחי חיים מה קובע החוק?

בגין החזר מס – ביטוח חיים אישי קובע החוק כי כל מי שהפקיד כספי ביטוח יהיה זכאי להחזר סך של עשרים וחמישה אחוז מכלל ההפקדה השנתית לפוליסה. כמו כן קיימת תקרת הפקדה שהעובר אותה לא יהיה זכאי להחזרים בגינה.

סיכום דבר, החזר מס בגין ביטוח חיים אישי יהיה במקסימום של עד שמונה וחצי אלף ₪.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.

תפריט
דילוג לתוכן