החזרי מס שבח מדריך מקצועי

החזרי מס שבח – מדריך מקצועי

רכשתם נכס כזה או אחר ושילמתם בגינו מס שבח? בעוד רוב האנשים מתקשים או מהססים לגשת אל רשות המס לקבל החזר בגין מה ששילמו נכנס עניין החזרי מס שבח בגין מכירה ומחדש לכם שגם לכם מגיע!

במעמד הזה הרשו לנו לספק לכם מידע על החזרי מס באמצעות החזרי מס שבח – מדריך מקצועי שמטרתו לסייע לכם להשיג את מה שמגיע לכם על פי חוק.

מזה מס שבח ואיך אפשר לקבל החזר בגינו?

לפני שנדבר על החזר מס שבח בואו ונדבר על ההגדרה של הדבר הזה שיכול להניב לכם לא מעט. כאמור, מס שבח קשור בעולם הנדלן והוא משולם לקופת המדינה בגין מכירה של נכס כזה או אחר. כחלק ממכירת נכס חשוב לשלם לקופה הציבורית אל חלקי רווחי המכירה בעוד חלק זה נקבע מראש כאשר מתקיים הפרש בין המחיר שהצלחתם כאשר הפרמטר העיקרי הוא כמה עלה לכם הנכס ובכמה מכרתם אותו בסופו של דבר.

אז אם בעבר היה פטור מלא ממס שבח שהרי היום דירות להשקעה שמניבות לא מעט מבקשות לגזור לקופת המדינה חלק מהרווחים וזאת כדי שיהיה אפשר לשמור על השוויוניות במדינה מתוקנת.

מי יכול לממש החזר מס בגין מכירה (מס שבח)

חישוב מס המושתת על מס שבח יבוצע בצמידות למדד ומזה יקוזזו הוצאות שהתבצעו בפועל בגין הנכס. כאמור, מהרווח עצמו ירדו עלויות השיפוץ, עורך הדין, הוצאות משכנתא, מס וכל היוצא בזה.

אם בכל זאת שילמתם ועלה מכך שהנכס לא הניב רווח ייתכן שזו תהיה סיבה לבדיקת החזר מס שמגיעה לכם על פי חוק.

איך מגישים בקשה להחזר מס שבח?

החזרים בגין מס שבח יידרשו בבקשה מיוחדת אל רשות המיסים כאשר אל הבקשה יצורפו מסמכי המכירה של הנכס, דוח שנתי למס הכנסה ושומת המס שבח ששולמה במקור. כמו כן, אם בוטלה עסקת מקרקעין ייתכן שרשות המס לא תדע על כך ולכן חשוב ליידע ולדרוש את ההחזר שמגיע לכם במלואו בגין פעולה זו.

בסיכום דבר, רשות המיסים תיקח את המסמכים ששלחתם ואז תבחן את הבקשה ובמידה ובדיקה זו תעלה כי אתם זכאים תשפע אתכם בהתאם. חוששים להיכנס לזה לבד? מוותרים על הבירוקרטיה המורכבת? אולי בשלב הזה חשוב כי תממשו את מירב הזכויות שלכם באמצעות גוף מקצועי שמכיר ויכול לסייע לכם לקבל את כל מה שמגיע לכם מכוח החוק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.

תפריט
דילוג לתוכן