החזרי מס עקב פדיון קופת גמל לפני המועד החוקי

החזרי מס עקב פדיון קופת גמל לפני המועד החוקי

החזרי מס היו ויישארו הדבר הטוב ביותר עבור לא מעט אנשים שסוף כל סוף מרגישים שרשויות המס חייבות להם משהו שאסור לוותר עליו. אז כאשר מבוצע חישוב שאינו נכון הצפי להחזר הולך וגדל ויכול בהחלט להפתיע גם אתכם.

עם זאת ישנם מצבים בהם ההחזר מגיע שכלא ממקור צפוי ובהמשך לפדיון של קופת גמל טרם זמנה או אז שווה ביותר לבדוק החזרי מס עקב פדיון קופת גמל לפני המועד החוקי שלה. צריכים לברר האם מגיע לכם החזרי מס עקב פדיון קופת גמל? הנה כמה דברים שחשוב שתדעו זה יכול בהחלט להפתיע גם אתכם.

החזר מס עקב קופת פדיון גמל לפני המועד החוקי

יש לא מעט אפשרויות וזכאויות במעמד החזר מס אבל מה שהמוני אנשים מפספסים זה דווקא החזר מס שהוא נגזרת של החזר מס עקב קופת פדיון גמל לפני המועד החוקי. בטרם תבדקו אם מגיע החזר על כך האם באופן כללי אפשר להגיש בקשה על כך מלכתחילה? אם בחרתם למשוך את כספי הגמל בטרם עת ונגבה מכם מס יש כמה דברים שווה לכם לבדוק גם אם משכתם את הכספים לפני מועד הפירעון.

כאמור, כאשר מדברים על אמצעי חסכון טובים ביותר מדברים על קופות גמל לגיל פרישה כאשר זמן הפירעון המתאפשר הוא מינימום חמש עשרה שנים. את הכסף עליו אחראי המעסיק בתוכנית הגמל הוא מעביר לקופה ואילו העובד מעביר גם הוא את חלקו היחסי, הכול לפי השכר. עם זאת, אם מדובר בעצמאיים הם יכולים לעשות זאת באופן חד פעמי או כל חודש בחודשו. הרעיון של ההפקדות הנ"ל הוא במטרה לעודד חשיבה לטווח העתידי ובו זמנית לחסוך כספים לעתיד טוב יותר.

פדיתם קופת גמל לפני זמנה? "הקנס" יהיה שלושים וחמישה אחוזים אם תבחרו לעשות זאת טרם מועד הפריעה. עם זאת יש בהחלט מצבים שבהם אנשים פורעים את הגמל לפני הזמן וזכאים להחזרים שעליהם אנו מדברים. באילו מקרים יהיו זכאים הפודים להקלות והחזרים? הנה כמה דוגמאות שיעזרו לכם לחשוב אחרת ולעשות את הדברים קצת שונה מהרגיל.

באילו מקרים יהיה ניתן לפדות את כספי הגמל טרם זמנם ולהזדכות על זה במס?

יש כמה וכמה מקרים שבהם אנשים מסוימים לא ייפגעו מפדיון טרם הזמן והם נכים מתאונה או ממחלה מעל שבעים וחמישה אחוזים ובתנאי כי הוגש טופס 159 לפקיד שומת המס המורה על אישור מטעם גוף מוכר כמו ביטוח לאומי ומאשר כי אכן מדובר בנכות זו.

כמו כן, אם קיימת הכנסה נמוכה מצד בן הזוג השני או אז תיכנס לתוקפה הטבה או הקלה במס ואם נגבה יותר מדי יהיה אותו אדם זכאי לדרוש החזרים רטרואקטיביים שש שנים לאחור. תנאי זה תופס אם בן הזוג מרוויח פחות מ 5300 ₪. עם זאת חשוב לציין כי ההקלה תחושב רק על ההפרש שבין השכר שהתקבל לבין שכר המינימום במשק כאשר את הבקשה מגישים חודשיים מראש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.

תפריט
דילוג לתוכן