החזרי מס עקב עודף תשלום של מס שבח

החזרי מס עקב עודף תשלום של מס שבח

החזרי מס מטרתם להקל על האזרח בין שהוא עצמאי ובין שהוא שכיר כאשר המטרה היא להשיב לו את מה שנגבה ממנו יתר על המידה. לצד ביטוחי חיים, מזונות, משכנתא ועוד סיבות להחזרים כאלה ואחרים מצטרף גם מס השבח שלעיתים קרובות אפשר להשיג בגינו החזרים שמקורם במכירת דירה או נכס.

אז איך באמת מקבלים החזרי מס עקב עודף תשלום של מס שבח והאם יש דבר כזה? החזר מס עקב עודף תשלום של מס שבח עלול לקרות בפרט כאשר המכירה שבוצעה הייתה גדולה יותר מהעלות המקורית של הנכס או אז שווה בהחלט לבדוק וייתכן כי שילמתם יותר ממה שהייתם צריכים ומשם נגזר גם ההחזר המיוחל.

החזרי מס בגין תשלום עודף של מס שבח

כדי להבין את הזכויות שלכם ואיך אפשר לקבל החזרי מס עקב עודף תשלום של מס שבח חשוב להבין הכול על אודות מס השבח. כאמור, מדינת ישראל מתקיימת על גביית מיסים ובין היתר גם על מס השבח ייעודי לתחום הנדלן שבקיומו מסייע לתושבי מדינת ישראל לחיות בצורה שוויונית על כל המשתמע מכך.

בזמן שמכרתם את הדירה ייתכן שתיווצר עליית ערך לנכס ומשם בתמורה לסכום הגבוה ייתכן שייווצרו ההפרשים המדוברים על אודות עודף מס שבח. דורשים החזר ולא יודעים מתי ואיך תוכלו ליישם את ההחזר שמגיע לכם על פי חוק?

כחלק מהטבותיה של המדינה היא מאפשרת גביית מס עודף כך שאם נוצר הליך ללא תיאום מס סביר להניח שיש כאן מקום לדרישת החזר. בעניין מס השבח יש בהחלט מקרים של תשלום גבוה שיכול לזכות אתכם בהחזר בפרט שהמוכר לא כלל את הרווח שנוצר לו מהעסקה לאורך השנים ולא דיווח/ ביקש להזדכות על השקעה שביצע בנכס.

כאמור, ההשקעה לאורך השנים בנכס חייבת להיות מחושבת בתוך עלויות מס השבח ואם לא כן ייתכן כי הסיכויים שלכם להחזרים גבוהים – דבר שחשוב לעשות באמצעות נותני שירות מביני עניין שידאגו לכם עבור ההחזר שמגיע לכם מכוח החוק.

איך בודקים אם מגיע החזר עודף תשלום וכיצד מקבלים אותו?

אם בעבר היה צריך להשקיע לא מעט מאמצים כדי להגיש בקשה בגין החזרי מס שבח שהרי היום אין צורך לעשות זאת, לא כשיש לכם אפשריות לקצר תהליכים בדרך המקוונת ואתר ייעודי שאליו ניתן להגיש את הבקשה ולבדוק את הזכאות.

בין הפרטים יידרש מכם לשלוח פרטי עסקה שבוצעה על ידיכם ובו זמנית לבדוק את עניין הפטור שייתכן שלו אתם זכאים במסגרת תשלום המס העודף. כמו כן יספק לכם האתר מחשבון שבו תוכלו לבצע את כל החישובים בצורה הברורה ביותר, להזין מסמכים נכון ולקבל את ההחזר באמצעות חשבון הבנק שלכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.

תפריט
דילוג לתוכן