החזרי מס עבור משפחות חד הוריות

החזרי מס עבור משפחות חד הוריות

זה יכול לקרות לכל אחד, פתאום באמצע או בתחילת הנישואין משהו כבר לא עובד והם עולים על שרטון ופוגעים גם בהיבט הכלכלי של המשפחה ובני הזוג. אם זה נשמע לכם מוכר ואתם רוצים למצות את כל ההטבות שמגיעות לכם על פי חוק, כדי שתשמעו במעמד זה גם על החזרי מס עבור משפחות חד הוריות ומהיכן הליך של החזר מס עבור משפחות חד הוריות מגיע.

החזר מס עבור משפחות חד הוריות

כאמור, עניין של גירושין הוא עניין של מה בכך, זוגות מתגרשים ובלא מעט מקרים נפגעים גם בהיבט הכלכלי וחווים קשיים יחד או לחוד עד שהם פוגשים את המונח החזרי מס למשפחות חד הוריות. במעמד בו קיים ולו ספק סביר אחד קטן שניתן להקל על הקושי החזרי מס עבור משפחות חד הוריות הופך לדבר האמיתי שישנה את כל כללי המשחק וניגש קודם כול לעניין נקודות הזיכוי.

אם הורה יחידני יהיה בעל נקודות זיכוי, אזי במצב הנ"ל יגדלו הסיכויים שלו להחזרי מס אם שילם כמובן יותר ממה שהיה אמור לקבל ולא התחשבו באותן נקודות ששווין הוא כ216 לחודש ובממוצע מגיעים ל2600 שח לערך.

אז אם יש לכם ילדים שטרם הגיעו לגיל שמונה עשרה ואתם גרושים שווה לבדוק את העניין ולעדכן את הנקודות כך שיהיה אפשר לזכות בהתאם ולהקל עליכם בלא מעט כספים שיכולים בלא מעט מקרים להגיע לאלפי שקלים.

מי זכאי להחזרי מס גרושים?

על פי פקודת ארבעים ב' למס הכנסה אדם שהוא הורה במשפחה עם ילדים והוא חד הורי זכאי לנקודות זיכוי, כאמור תלוי במספר הילדים ואם לא הגיעו עדיין לגיל תשע עשרה. שתי נקודות זיכוי תתקבלנה בשנת המס וכמו כן בדיוק לאחר הולדת הילד הנוסף ועד לשנה שבה ימלאו לילד חמש.

חשוב לציין כי החוק לא מבדיל בין גברים לנשים שהם גרושים ועל מי שחלה חובת הגידול הוא זה שיוכל ליהנות מהטבת ההחזר.

איזה מסמכים צריך להציג בשביל לממש זכאות זו?

יש למלא טופס 101 ואם מדובר בעצמאיים יש למלא טופס אלף שלוש מאות ואחת שהוא למעשה דוח שנתי של עצמאיים לגבי כלל ההכנסות. את המסמכים מגישים לפקיד השומה בסמוך למקום המגורים בצורה עצמאית או באמצעות רואה חשבון או יועצי מס מוסמכים שיודעים לעשות זאת בצורה הטובה ביותר.

כמו כן חשוב לציין כי נקודות הזיכוי לגבי הילדים אינן מתנגשות ואינן יוצרות כפילות עם נקודות אחרות שמזכות ולכן חשוב שלא לוותר עליהן במעמד הגשת הבקשה.

בסיכום דבר ולמען הסר ספק, חשוב מאוד לעשות את הדברים נכון היות שאנשים גרושים זכאים להרבה יותר ממה שנדמה להם ולכן חשוב לגשת אל בא כוח שמבין עניין ויכול לעשות את זה עבורכם על הצד הטוב ביותר ולצד החזר מכובד יותר מכפי שציפיתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.

תפריט
דילוג לתוכן