החזרי מס נכה או עיוור

החזרי מס – נכה או עיוור

הבריאות היא מעל לכל אבל מה קורה שהיא נפגמת בשל קשיי גיל או מחלה? מן הסתם זה פוגע באיכות חייו של האדם והם משתנים מן הקצה אל הקצה. כך גם כשמדברים על אנשים שראייתם נפגעה והפכו נכים בצורה חלקית

וכך החיים מביאים אדם שהיה בריא לגמרי למצב של נכות או עיוורון והוא אינו מסוגל לבצע את אותן פעולות שביצע שנים לפני כן בחופשיות. אם כל זה מוכר לכם ואתם לא יכולים לתפקד ללא סיוע הדבר הבא שתעשו זה לדרוש את ההקלות שמגיעות לכם על פי חוק ובין היתר זה גם החזר מס לנכה או עיוור.

רוצים לממש החזרי מס נכה או עיוור? במאמר שלפניכם נדון בעניין החזרי מס – נכה או עיוור ונסייע לכם לקבל את מה שמגיע לכם מכוח החוק.

החזרי מס לנכה או עיוור

כאמור, כשהבריאות אינה כתמול שלשום כך גם כושר ההשתכרות יורד ופוגע באדם שלקה בעיוורון או בנכות בצורה משמעותית ומדאיגה וזאת גם הסיבה שמדינת ישראל מכירה בנושא ומסייעת עד כמה שאפשר גם בחבויות המס.

האם זה חלילה אתם? האם מדובר בקרוב משפחה שלקה בעיוורון ומהיום הוא מוגדר כנכה? כאן בדיוק המקום לדבר על החזרי מס – נכה או עיוור.

אז במה תלוי ההחזר ומה ההגדרה של פטור או אדם שמגיעים לו החזרים? ראשית מדברים על רמת נכות שמתחילה ב-90 אחוזים ועד מאה אחוז. הדבר השני למימוש הפטור הוא נכות שמתקיימת כשנה או יותר וכן גובה הכנסה של שש מאות ושמונה אלף ₪ וארבע מאות שח.

או מצב של נכות שנקבעה בסביבות המאה שמונים יום ועד 364 ימים (יום לפני סוף השנה) וגם היא תכריע את קבלת הפטור או ההחזרים.

איך אפשר לדעת אם זכאים להחזר?

מקרי נכות או שינוי במצב בריאותי הקשורים בעיוורון משתנים מאדם למשנהו על פי רמת התחלואה והמצב ולכן בהתאם לכך יש גם רמות של החזר לרבות פטור. עם זאת יש מקרים שבהם הפטור לא יהיה תקף וכך גם לא ההחזר ולכן חשוב לבדוק את הדברים בצורה מדויקת ביותר על ידי מומחים שיודעים ויכולים ליישם עבורכם בצורה פשוטה ונגישה את דרישת ההחזר או הפטור המגיע ללא טעויות ובעיקר עם תוצאות משביעות רצון.

החלטתם לגשת לרשויות המס בעצמכם או באמצעות בא הכוח שלכם אל תשכחו להציג בפני פקיד השומה את תעודת העיוור, חשבוניות לצורך החזר, צילום ת.ז ספח ופרטי החשבון שאליהם יכנסו הכספים בסופו של דבר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.

תפריט
דילוג לתוכן