החזרי מס למשלם מזונות

החזרי מס למשלם מזונות

בגירושין כמו בגירושין נהוג לומר כי ייתכן שיתקיים הפסד כלכלי העלול לפגוע ברמת המחייה לא רק של בני הזוג אלא גם של ילדיהם ובדיוק לשם כך נרתמה רשות המיסים במטרה להקל על המצבים ומכוח תשלומי המזונות מאפשרת החזרי מס למשלם מזונות.

זקוקים לקרוא ולהבין מה מגיע לכם מכוח החוק? בדיוק במאמר זה הבאנו בפניכם מידע על החזרי מס למשלם מזונות אשר באמצעותו תוכלו להגיש את הבקשות בגין ההקלה ואף להזדכות באמצעות החזרי מס שהיא הטבה לכל דבר.

מידע על החזר מס למשלם מזונות כך תוכלו לעמוד על זכויותיכם

זקוקים לכמה שיותר מידע על החזר מס למשלם מזונות? החזרי מס למשלם מזונות לא חייב להיות הליך מסובך בין שתבחרו להגיש את בקשות ההטבה לבד ובין שתבחרו ביועץ מס בעל ניסיון שיעשה זאת על הצד הטוב ביותר.

בשלב זה יועץ מס יכול להועיל ביותר ולהבטיח לכם את הסכום המדויק ביותר להחזר אבל בו זמנית הוא בהחלט יכול להגיד לכם מבעוד מועד מה תקבלו ותוך כמה זמן כך שאם אין לכם זמן וידיכם אינה משגת לעשות זאת בצורה מקוונת, כל מה שאתם צריכים זה יועצים מוסמכים שמבינים עניין ויכולים לעמוד אל מול פקיד השומה ולעשות זאת בצורה הכי טובה שאפשר.

מהי ההטבה ואיך אדם שמשלם מזונות יכול לממש אותה?

על פי הטבות המס יש שני מקרים שבהם אדם שמשלם מזונות יהיה זכאי להחזר מס. על פי סעיף ארבעים ב' זה שמשלם מזונות בגין ילד שלא מתגורר עמו נקודה אחת של זיכוי ואם מדובר בחצי משמורת (חלוקת כלכלה שווה) יקבל אותו הורה רק חלק מהנקודה כאמור לפי חלקו בהוצאות השוטפות והכלכלה.

מצב נוסף שבו יהיה זכאי משלם מזונות להחזר מס הוא מכוח סעיף א' ארבעים וזאת אם התחתן בשנית ומשלם מזונות בגין ילדים מנישואיו הראשונים או אז תובא נקודת הזכות במלואה ולא בחלקה.

אילו מסמכים נדרשים כדי לדרוש את ההטבה?

במסגרת בקשת החזרי מס למשלם מזונות יידרש להגיש טופס 101 המורה על כלל ההכנסות במקום עבודה. כמו כן, חשוב לעשות זאת בטרם תסתיים השנה כאמור עד ליום האחרון של חודש דצמבר בטרם הסתיימה שנת מס.

יש לצרף לבקשה תעודת זהות מלאה לרבות ספח ואם מדובר בעצמאי אזי יגיש הנ"ל טופס 1301 לרבות אישורים המאשרים את ההתנהלות של המשמורת כאמור פסק דין או הסכם מטעם בית משפט לענייני משפחה.

כמו כן גם תדפיס מטעם הבנק המורה על החשבון, התנהלותו ועל המזונות יקנה אסמכתא לקבלה או הכרה בהחזרים.

בסיכום דבר במס הכנסה ממתינים לכם לא מעט החזרים שלא מימשתם ולכן רצוי כי תגישו את הבקשה במטרה להשיג את מה שמגיע לכם- אלפי שקלים שלא נדרשו עד כה ובהחלט יוכלו לסייע לכם לא מעט בהמשך הדרך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.

תפריט
דילוג לתוכן