החזרי מס לידת התינוק

החזרי מס – לידת התינוק

הדבר המרגש ביותר זו לידת תינוק חדש, כשהוא מגיע למשפחה המון דברים משתנים ואיתם גם תתפלאו אבל נקודות הזיכוי שמאפשרות לא מעט החזרים שחשוב לכם לבדוק אותם היות שהם יכולים להקל בצורה משמעותית על חייכם החדשים.

אז אם עד כה חייתם לבד ולמשפחה הצטרף אורח קבע חדש תוכלו לעשות את זה שנה לאחור ואם עד כה לא דרשתם החזיר מס עקב לידה הגיע הזמן לעשות את זה ולא ולוותר על מה שמגיע לכם במסגר החזר מס עקב לידה.

צריכים עזרה? לא יודעים כיצד לעשות את זה נכון ובעיקר מועיל? בואו לממש החזר מס בגין לידה בצורה הכי טובה שתפתיע אפילו אתכם.

החזר מס בגין לידה ממה הוא נגזר?

במעמד לידה או אחריה ניתן ואפילו צריך להגן על זכויות ומקצתן זו גם בדיקת החזר מס בגין לידה. במעמד הזה עומדות בפניכם שתי אפשרויות, האם לבחור לעשות את זה לבד או האם לעשות את זה מול גורמים מביני עניין שיכולים להתמודד נכון אל מול פקידי השומה במס הכנסה ויכולים לספק לכם את המענה הטוב ביותר להחזר שמגיע ולעיתים לא מעט!

כדי להבין מה מגיע ואיך ההחזר הזה מגיע בואו נדבר על נקודות ההחזר, כאמור, בשנת הלידה עצמה תזוכה האם בחצי נקודת זיכוי ובהגיעו של הילד לגיל חמש תקבל עוד שתי נקודות זיכוי ואילו מגיל שש ועד לגיל שבע עשרה תתקבל נקודת זיכוי אחת ואילו בגיל שמונה עשרה תתווסף חצי נקודה נוספת.

אז בעוד נקודת זיכוי אחת שוויה מאתיים ושמונה עשר שקלים לחודש שהרי בשנה זה יכול להגיע לסכום נאה של אלפיים ושש מאוד ושש עשרה ₪ סכום לא מבוטל שחשוב שלא לוותר עליו!

איך מממשים החזר מס בגין לידה והאם צריך לעשות את זה בסמיכות?

גם אם עברה שנה מזמן הלידה אפשר וצריך להגיש את הבקשה ואף פעם לא מאוחר לדרוש את מה שמגיע. זה נכון לא רק לנשים לאחר לידה אלא גם לאנשים שרוצים להגיש בקשה ולא ידעו איך ומתי. כאמור, ניתן תמיד להגיש בקשות להחזרים שש שנים לאחור ובתנאי שיש את כל המסמכים ואת הידע לכך.

אז נולד לכם ילד וגילתם שלא קיבלתם נקודות זיכוי על כך? הנה ההזדמנות לעשות זאת באמצעות יועץ מס מוסמך או בכוחות עצמכם ובתנאי שתגישו את כל המסמכים הנדרשים ותמלאו את כל הפרטים הנכונים בדרך למימוש המגיע על פי חוק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.

תפריט
דילוג לתוכן