החזרי מס כתוצאה מפיטורין

החזרי מס כתוצאה מפיטורין

יש לא מעט שכירים ועצמאיים במדינה שמשלמים חבויות מס גדולות מהרגיל כחלק ממדרגות ההכנסה שלהם אם כי לא תמיד הם מודעים להחזר שהם זכאים לו ומפסידים אותו מחוסר ידע. נשמע לכם מוכר? האם פוטרתם לאחרונה ממקום העבודה שלכם ואתם מתעניינים בנושאי החזרי מס בגין פיטורין?

במאמר הבא נדבר על החזרי מס בשל פיטורין, מי זכאי ואיך אפשר להגיש וגם לממש זכות שאתם זכאים לה על פי חוק.

זכאות למס אחרי פיטורין

החזר מס עקב פיטורין יינתן בדיוק בזמן שתצטרכו אותו אחרי ככלות הכל הדבר הנעים פחות זה להתנדנד בין מקומות עבודה ולהשיג את החסינות הכלכלית שעליה כל אחד שואף. לכן, במעמד הזה חשוב להיות סובלניים אבל כן אופטימיים בגין החזר שיכול להינתן לכם בשל פיטורין ויכול בהחלט לשמש לעיתים כעוד "משכורת" שלא ידעתם על קיומה ויכולה לתת לכם אוויר לנשימה.

אז למי זה מגיע? אם שילמתם את כל התשלומים כסדרם בזמן העסקתכם ההנחה תהיה שסכום השכר לא ישתנה וכך גם המיסים. לכן, כשאדם מפוטר מהעבודה ייתכן שימשיכו לגבות ממנו את אותה חבות מס מה שבסופו של דבר יכול לעורר בהחלט מצב של זכאות להחזר מס מטעם רשות המיסים.

אם פוטרתם וההכנסה שלכם ירדה מן הסתם שלא יידרש מכם לשלם את אותה חבות מס, מאידך גיסא מכיוון שההתחשבנות בגין שכירים מתרחשת פעם בשנה זה בהחלט שווה בדיקה בגין הזכאות הלא ממומשת שחשוב לממש באמצעות גורמים יודעי דבר בתחום המיסוי שיכולים לעזור ולהגיד לכם במדויק מה תהיה הזכאות שלכם.

אז משום שרשויות המס לא בקיאות או מעודכנות באשר לשינויים אלו הן תידרשנה מכם לשלם בשוטף את גובה המס הקודם ולכן זה בהחלט יכול להגדיל את הפוטנציאל שלכם לקבלת החזרים ששווה לדרוש חזרה.

איך משיגים החזר מס בשל הפסקת עבודה?

החזר מס גם בגין פיטורין ניתן ומומלץ לדרוש עד שש שנים לאחור כך שאם פוטרתם לאחרונה הדבר הטוב ביותר שתעשו זה לפנות לגוף בעל ניסיון שידרוש עבורכם החזרים רטרואקטיביים שעלולים להפתיע גם אתכם, הפעם לטובה!

רוצים לממש החזרים לאחר פיטורין ששווים יכול להיות אלפי שקלים ויותר? בואו לבדוק את הזכאות שלכם ואת החבות, הפעם של מס הכנסה כלפיכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.

תפריט
דילוג לתוכן