החזרי מס חיילים משוחררים

החזרי מס – חיילים משוחררים

כשמדברים על החזרי מס לחיילים מדברים על האנשים הפרובוקטיביים ביותר במדינת ישראל, אלו שנותנים תורמים מעצמם ולעיתים גם מחייהם כדי לשמור את בטחון המדינה ומתוך זה דרכה של המדינה להשיב להם כגמולם בעת שחרורים מצה"ל.

אז מה עושים כדי לממש את הזכות הזאת? האם גם אתם חיילים משוחררים שטרם ביררתם את זכויותיכם על פי חוק? אולי כדאי לכם בדיוק כאן לפנות אל יועצים מקצועיים כדי שיבדקו כבר עכשיו החזרי מס לחיילים משוחררים.

החזרי מס חיילים משוחררים איך מקבלים

על פי פקודת מס הכנסה התשכ"א 1961 גובה מדינת ישראל מס הכנסה מהאזרחים כאשר בחלק מהוראות אלו יהיו נסיבות מקלות ומזכות (נקודות זיכוי) לחלק מהאוכלוסייה על פי מצבה האישי.

ההגדרות המזכות הן על פי סעיף שלושים ושלוש א' לפקודת המס וזהו למעשה יהיה קיזוז המס לאותה השנה.

כמו כן, מטרת נקודות הזיכוי יהיה להקטין את החבות מהסכום שינוכה וכך לסייע למי שדורש את ההטבה הזאת וכך בין דורשי ההטבה גם החזר מס לחיילים משוחררים.

אז מה באמת מגיע לחייל משוחרר? לפי סעיף שלושים ותשע א' לפקודת המס נקבע כי כל חייל ששוחרר משירות צבאי יקבל נקודות זיכוי שתבואנה לידי ביטוי כל חודש ובחישוב של 36 חודשי שירות.

בגדול, פקודת המס מעניקה נקודות זיכוי לחיילים משוחררים על הכנסה מכל ענף במשק עם זאת חשוב לציין כי אין מדובר בהכנסה פאסיבית.

כמו כן חשוב לציין כי ההטבה תינתן רק לחיילים ששירתו לפחות 12 חודשים ואילו כאלה ששירתו פחות מהזמן זה יקבלו הטבה רק אם שוחררו טרם זמנם מפאת בעיה רפואית אזי זכאותם תהפוך לנקודת זיכוי בחודש ותימשך על שלוש שנים מזמן השחרור.

ההבדל בין שירות מלא לבין שירות חלקי הוא שהשירות המלא יזכה אחת בנקודות זיכוי חודשית ואילו כאלה ששירתו כשנתיים יקבלו במקום יחס 1/12 יחס של 1/6 כאמור שתי נקודות זיכוי בשנה.

עם זאת חיילים שמשתכרים פחות ייתכן שיהיו זכאים לפטור ממס וזהו דבר נוסף שחשוב לבדוק מול גורמים מתאימים.

איך מגישים בקשה להחזרי מס עבור חיילים משוחררים?

החזרי מס עבור חיילים משוחררים התקבל באמצעות הגשת תעודת שחרור או סיום שירות והצהרה על גבי טופסי מאה ואחת או 130. לצד זאת חשוב לומר כי מתקיימות הקלות והטבות ששווה ביותר לבדוק לגבי זכאותכם ולכן אולי כדאי במעמד זה להמליץ לכם להיוועץ ביועץ מוסמך שיכול לסייע ולהשיג עבורכם את מה שמגיע לכם מכוח החוק ואף יותר מכך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.

תפריט
דילוג לתוכן