החזרי מס בעקבות נכות רפואית

החזרי מס בעקבות נכות רפואית

החזרי מס בעקבות נכות רפואית הם החזרים המיועדים לאנשים שנכותם נובעת מבעיה רפואית וזכאים לפטור ממס הכנסה וכך במעמד זה עולה גם השאלה, מה קרה לפני התאונה? האם האדם המשיך להיות מחויב בסכומי מס גבוהים כמו ששילם טרם השינוי במצבו הבריאותי?  בדיוק כאן רצינו לדבר על החזר מס לבעלי נכות רפואית ובו זמנית לספק את האפשרות לקבל החזרי מס בעקבות נכות רפואית זו.

כיצד אפשר לממש החזר מס בעקבות נכות רפואית?

החזרי מס בעקבות נכות רפואית יכולים להתקבל עד שש שנים לאחור בתנאי שהנכות אכן הוכרה במדור הפטור ממס הכנסה. כמו כן, ייכנסו התנאים לתוקפם ויהיה כדאי לבדוק אותם ועדת הנכות אכן אישרה את ההחזרים והבקשה אף היא הוגשה לפני סיום שנת המס או תוך שלושה חודשים לאחר שהוועדה הרפואית החליטה לספק את הפטור ממס.

מי זכאי להחזרי מס וכיצד אפשר לממשם?

כמו בכל דבר גם כאן כאשר רוצים לממש החזר מס בעקבות נכות רפואית חשוב להצטייד בכל המסמכים הרלוונטיים לשם כך. כמו כן, כפי שהבנתם חשוב לציין שוב ושוב את עניין קביעת הוועדה הרפואית שאכן מאשרת כי בתיק הנ"ל מתקיים פטור ממס ולמרות זאת נגבו ממנו סכומים שאינם נכונים.

כדי לממש את הזכות יש להגיש את בקשת ההחזר לצד כל המסמכים הנדרשים ולא לפספס שום פרט קטן כגדול. זה חשוב כי אם ממלאים את הפרטים לא נכון הבקשה עלולה להתעכב ובמקרים מסוימים להידחות על הסף.

בנוסף לכך חשוב לצרף בנוסף לכל גם אישור של הוועדה הרפואית המאשרת כי אכן מדובר באדם נכה עם פטור מוצהר ממס.  

בסיכומו של דבר כל אדם שלדאבונו האישי נפל לחולי ולנכות וקיבל פטור ממס זכאי לבדוק האם ההטבות והתנאים אכן נכנסו לתוקפן. אם לא עודכנו הדברים סביר להניח שסכומי המס נגבו ללא שינוי והתוצאה החזר מס גדול מהרגיל ששוכב במשרדי רשות המס וממתין שתגיעו תדרשו אותו על פי חוק.

מתקשים לעשות זאת לבד? כל מה שאתם צריכים זה יועצים בתחום שמבינים ויכולים לשים סוף למצב ולממש עבורכם את זכות ההחזר המגיעה לכם על פי חוק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.

תפריט
דילוג לתוכן