החזרי מס בגין הפקדות לביטוח חיים וקופת גמל

החזרי מס בגין הפקדות לביטוח חיים וקופת גמל

בעוד המדינה מעודדת את אזרחיה לחסוך לגיל פרישה מספק מס הכנסה הטבות הקשורות במס ובין היתר גם בהפקדות שמקורן בפוליסות חיים וגמל. אז לצד זאת שהאזרח משלם רוב הזמן לגופי המס מגיע שלב שבו הוא יכול לממש את הזכויות המגיעות לו וכאן עולה גם השאלה איך מקבלים החזרי מס בגין הפקדות לביטוח חיים וקופות גמל.

מפקידים לקופות גמל, השתלמות או חיים ושואלים על אודות ההחזר שמגיע לכם מכוח החוק? תתפלאו אבל יש לכם סיכוי גדול מאוד לגלות החזר בלתי מבוטל שיכול בהחלט לתרום לכם ולו מעט אז למה לא לנצל זאת?

החזר מס בגין הפקדות לביטוח חיים וקופת גמל

סכום הכסף לו זכאים רבים וטובים מאזרחי מדינת ישראל נגזר מלא מעט סיבות ובין היתר כאשר מתבצעת בדיקת החזרי מס נלקחים בחשבון גם הפקדות הקשורות בהפרשה לקופות גמל או ביטוחי החיים.

החזרי מס בגין הפקדות לביטוח חיים וקופת גמל יהיו ברוב המקרים חלק מחישוב של צפי הכנסות שאיננו נכון. לצורך העניין אם אדם עבד בשנה הקודמת בשכר מלא וזכויות השכר שלו נפגעו בשנה הנוכחית אזי יהיה בהחלט מקום לדרוש או לפחות לבדוק אל מול שומת המס החזרי מס המגיעים מסיבות אלו וגם בשל הפרשה שוטפת ורגילה לביטוחי חיים וגמל בזמן שהתרחש השינוי בשכר.

מהי זכאותם של המפקידים לקופות גמל וביטוחי חיים?

בין שזה שכיר או עצמאי אפשר ואפילו מומלץ לבדוק זכאות להחזר מס בשל הפקדות שוטפות לקופות גמל או חיים. על פי החוק מועבר המידע בגין ההפקדות לרשויות המס בגובה ההפקדות שבוצעו.

הריסק (סיכון) שהוא חלק מהביטוח אינו מזכה בהחזר מאידך גיסא פוליסת חיסכון אליה מופקדים הכספים יכולה בהחלט לזכות אתכם ובסכום בלתי מבוטל וזאת על פי סעיף ארבעים וחמש א' לפקודת המס הקובע על אודות החזרי מס בגין הפקדות ובגובה של עשרים וחמישה אחוז מכלל ההפקדות.

החוק קובע תקרת הפקדות של עד שלושים וארבעה אלף ₪ בשנה ורק אלו העומדים במסגרת זו יהיו זכאים להטבת המס. את הבקשה ניתן להגיש בצירוף טופס מאה ושש לידי פקיד השומה במס הכנסה ואף על פי שלא מדובר בהליך מורכב רצוי לעשות אותו אל מול גופים מקצועיים בלבד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.

תפריט
דילוג לתוכן